Результати олімпіади з «Анатомії людини»

На кафедрі анатомії людини ВНМУ ім. М.І. Пирогова 30 травня 2024 року відбувся І тур Всеукраїнської студентської олімпіади з анатомії людини.
Олімпіада проходила у два етапи: І етап – комп’ютерне тестування; ІІ етап перевірка практичних навичок студентів, з використанням сухих та вологих препаратів.
В олімпіаді прийняли участь 116 здобувачів вищої освіти, які навчаються на 1 та 2 курсах за спеціальностями «Медицина» (98,2% з усіх учасників), «Стоматологія» (0,9%), «Фізична терапія» (0,9%).
Комп’ютерне тестування включало 50 запитань трьох типів: а) вписати назву анатомічної структури, вказаної на фотографічному зображенні препарату, латиною згідно з Міжнародною номенклатурою; б) серед поданих дистракторів обрати відповідь, що відповідає вказаному на фото анатомічному утворенню; в) задачі з бази МЛІ «Крок-1».

За результатами І етапу до фіналу увійшли 8 здобувачів освіти із найвищими результатами – більше 52% правильних відповідей.
Під час ІІ етапу студентам було запропоновано 10 запитань, серед яких анатомічні утворення, які вони повинні були показати на препараті, та препарати (орган, хребець, ребро тощо), які необхідно було назвати.

Переможцями олімпіади з анатомії людини стали:

І місце – Григораш Дмитро Олександрович, 1 курс, 12-а група, спеціальність «Медицина» (доцент ЗВО Вікторія ЛОГВІНЕНКО);
ІІ місце – Собко Дарія Сергіївна, 1 курс, 7-а група, спеціальність «Медицина» (доцент ЗВО Володимир КОВАЛЕНКО);
ІІІ місце –Гадуп’як Максим Євгенович, 1 курс 43-а група, спеціальність «Стоматологія» (доцент ЗВО Володимир ШЕВЧЕНКО).

За участь в олімпіаді, студентам нараховують додаткові бали до підсумкової оцінки з дисципліни «Анатомія людини»: переможець отримує 12 балів, за ІІ місце – 11 балів, ІІІ місце – 10 балів. Учасники, що вийшли у ІІ етап, отримують 8 балів та здобувачі освіти, які правильно відповіли на 40%-50% запитань І етапу – 6 балів, ті, які відповіли правильно на 50-52% запитань-8 балів, ті, які відповіли правильно більше ніж на 52%- 9 балів.

Тихолаз Віталій